مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دستیاران

1.       تصویر سند تعهد محضری بدو ورود به دوره دستیاری (اعم از مستخدمین دانشگاهها و سازمانها ، نیروهای نظامی و انتظامی و ....) که توسط معاونت محترم آموزشی دانشگاه محل تحصیل برابر اصل شده باشد . لازم بذکر است آن دسته از متعهدین خاص که محل تعهد ایشان در سند تعهد محضری مشخص نمی باشد ارائه تاییدیه محل تعهد از دانشگاه محل تحصیل الزامی می باشد.

2.       یک قطعه عکس

3.       اصل و تصویر پشت و روی کارت پایان خدمت یا معافیت از سر بازی برای آقایان (در صورت پیام آوری گواهی انجام کار خدمت نظام وظیفه به عنوان پیام آور بهداشت از دانشگاه محل خدمت )

4.       مدارک مورد نیاز جهت استفاده از سهمیه منطقه بومی

فرد متقاضی استفاده از سهمیه مناطق بومی می بایست بطور کامل شرایط مندرج دریکی از بندهای الف و ب را دارا باشد:

الف) متقاضی متولد استان منطقه انتخابی باشد (اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه )

ب ) متقاضی مقطع  تحصیلی دبیرستان را در همان استان گذرانده باشند . (اصل و تصویر گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه )

تبصره : شایان ذکر است انتخاب صرفا یک بند از دو گزینه الف یا ب در سامانه ملاک عمل انتخاب منطقه بومی قرار خواهد گرفت .

5.       اصل و تصویر گواهی پایان طرح نیروی انسانی (کارادانی پیرا پزشکی و پزشکی ) با ذکر مدت خدمت و یا معافیت از طرح (ماده دو، ماده سه ، نخبگان و....)

6.       اصل گواهی رسمی از بنیاد شهید و امور ایثارگران محل سکونت و کارت کامپیوتری (همسر و فرزند شهدا،همسر و فرزند مفقودین جنگ تحمیلی ،فرزند جانباز بالای 70%، فرد آزاده و فرد جانباز 50 درصد به بالا- میزان درصد در سامانه ثبت گردد. )

7.       کلیه احکام کارگزینی طول دوره تحصیل برای مستخدمین رسمی که در آن ماموریت آموزشی یا مرخصی بدون حقوق قید شده باشد .

8.       ارایه گواهی انجام خدمات در بخش دولتی با احتساب ضریب منطقه .

منظور از خدمات دولتی به کلیه فعالیت هایی اطلاق می گردد که فرد به عنوان پزشک عمومی در مراکز پزشکی ،آموزشی و درمانی ،مراکز درمانی ،حوزه ستادی وزارت بهداشت ،حوزه های ستادی دانشگاه های علوم پزشکی ،مراکز بهداشتی درمانی تابعه وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی (سازمان تامین اجتماعی ،بهزیستی ،هلال احمر ، جهاد دانشگاهی و ....)انجام داده است و مراکز خیریه ،خصوصی ، فعالیت در مطب ، درمانگاه های خصوصی و شرکت های خصوصی و....را در نمی گیرد.

تبصره :ارائه گواهی به روز انجام خدمات در بخش دولتی جهت استفاده کنندگان از مرخصی بدون حقوق سازمان های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی الزامی می باشد.

9.       همسران متخصص پزشکی بالینی متعهد خدمت درمانی که همزمان فارغ التحصیل می شوند : کپی صفحه اول و دوم شناسنامه طرفین و در خواست کتبی مبنی بر توزیع همزمان در صورت امکان در یک استان مورد نیاز

10.   متخصصین پزشکی بالینی که در سال جاری فارغ التحصیل می گردند و همسر ایشان در حال گذراندن خدمات مورد تعهد پزشکی بالینی به صورت درمانی در مراکز تابعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور می باشند:کپی صفحه اول و دوم شناسنامه طرفین ودر خواست کتبی مبنی بر توزیع همزمان در صورت امکان دریک استان مورد نیاز ).

تبصره 1: ارایه گواهی به روز از معاونت درمان دانشگاه مبنی بر شروع و تداوم خدمت در محل تعیین شده جهت همسرانی که در حال گذراندن خدمات قانونی به صورت درمانی تا پایان آبان ماه 97 در مراکز تابعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور می باشند الزامی می باشد .

تبصره 2: تکمیل فرم های مذکور به منزله در خواست قطعی دستیاران بوده و در صورت ارایه به دانشگاه غیر قابل تغییر خواهد بود .

 

11.   تصویر گواهی انجام طرح یک ماهه (رشته های تخصصی زنان و زایمان ،جراحی عمومی ،جراحی مغزو اعصاب ،رادیولوژی ، بیهوشی )

12.    گواهی از معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل جهت دستیاران انتقالی خارج از کشور سهمیه 5/2 درصد که در آن مدت دوره تکمیلی در ایران (پرداخت یا عدم پرداخت شهریه ) قید گردیده باشد .

تبصره : ارایه گواهی از اداره دانش آموختگان خارج از کشور مبنی بر استفاده یا عدم استفاده از ارز دولتی جهت دستیاران انتقالی خارج از کشور .

13.   فرم الکترونیکی مشخصات فردی بایستی به امضا و مهر نظام پزشکی دستیار رسیده و مسئولیت صحت و سقم اطلاعات درج شده در فرم مذکور بر عهده وی بوده و دستیار ملزم می باشد پس از تایید ، کد رهگیری خود را دریافت نموده و تا پایان تعهدات قانونی نزد خود نگهداری نماید.

 

14.   اطلاع رسانی مبنی بر تحویل مدارک مورد نیاز توسط معاونت درمان دانشگاه محل تحصیل ، جمع آورزی و ممیزی مدارک مربوطه توسط کارشناس درمان دانشگاه مربوطه و با مسئولیت معاون محترم درمان آن دانشگاه صورت می پذیرد.